Міжнародні програми для науковців, викладачів та здобувачів, гранти

DAAD: дослідницькі гранти для молодих науковців

Це програма, яка допоможе вам продовжити дослідницьку діяльність в одному з університетів Німеччини. Молоді українські науковці  отримають щомісячну стипендію, яка покриє витрати на проживання, кошти на подорож туди й назад, страхування та навчальні матеріали.

Програма триває від семи до дванадцяти місяців. Стипендія надійде 1 жовтня 2024 року, а мовні курси ви можете пройти раніше.

Це одна з численних можливостей DAAD, яка фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини. Це одна з тисяч можливостей ЄС для українців.

Важливе зауваження для студентів та науковців з України:
Звертаємо вашу увагу на те, що подання заяви на стипендію DAAD потребує певний час. Заяви на більшість програм приймаються влітку-восени. Фінансування починається зазвичай із зимового семестру наступного навчального року.

Джерело: https://www.daad-ukraine.org/uk/propozitsiyi-finansovoyi-pidtrimki/stipendialna-baza-danih-daad/stipendien-datenbank-uk/?origin=17&status=3&type=a&q=&onlydaad=1&language=en&detail_to_show=57140602

Digital Labs: освітяни

Онлайн-лабораторія збирає фахівців з усієї України, щоб подумати над подоланням нагальних викликів сучасної освіти.

За дев’ять днів ви надихнетеся прикладами з роботи експертів з ЄС, Великої Британії та України й разом з іншими учасниками розробите методологічні рекомендації, які одразу зможете застосувати в роботі. Додаткова мотивація викластися на повну — стипендії, які отримають автори найсильніших проєктів.

Під час онлайн-лабораторії ви разом з освітянами з усієї України зможете подумати над розв’язанням спільних проблем. Дізнаєтеся про робочі інструменти під час лекцій експертів з ЄС, Великої Британії та України, знайдете нові ідеї під час воркшопів і в команді з іншими учасниками розробите та презентуєте ефективне рішення для сучасної освіти. Експерти будуть поруч, щоб скерувати та допомогти порадою. Автори найкращих проєктів отримають до 500 євро на професійний розвиток.

Ми повідомляємо про нові конкурси для онлайн-лабораторій кілька разів на рік. Стежте за оновленнями в соцмережах або підпишіться на розсилку, щоб нічого не пропустити.

Джерело:  https://houseofeurope.org.ua/digital-labs/digital-labs-educators

Інструкції для учасників конкурсу Digital Labs для викладачів точних та природничих наук

Інструкції для учасників конкурсу Digital Labs для викладачів соціально-гуманітарних наук зі Східної України

Гранти міжнародної мобільності

Грант міжнародної мобільності — це ваш шанс взяти участь у професійних заходах в країнах ЄС за наш рахунок. Ми профінансуємо поїздку, що сприятиме вашому росту: ви можете відвідати конференцію, зустрітися з європейськими колегами, взяти участь у стажуванні чи презентувати проєкт. Ми можемо компенсувати витрати на транспорт, житло, харчування, візу, страхування та квитки на події. Гранти міжнародної мобільності призначені для працівників культури та креативного сектору, освіти та роботи з молоддю, соціального підприємництва та медіа.

Інструкції для заявників

Розмір гранту

До 4 000 євро

Джерело: https://houseofeurope.org.ua/grant/international-mobility-grants

BridgeUSA: Програма обмінів для українських викладачів

Державний департамент США, Бюро у справах освіти і культуриОфіс програм обміну приватного сектору та Американські Ради з міжнародної освіти раді оголосити про відкриття анкети для участі в програмі “BridgeUSA: Програма обмінів для українських викладачів”.

“BridgeUSА: Програма обмінів для українських викладачів” сприятиме розбудові взаємозв’язків між українськими та американськими викладачами та науковими працівниками з метою спільних досліджень, обміну педагогічним досвідом, розвитку навчальних курсів, а також публікування наукових праць. Довготерміновою ціллю проєкту “BridgeUSA: Програма обмінів для українських викладачів” є допомога українським університетам у підготовці фахівців, критично необхідних для відбудови та відновлення країни, шляхом побудови міцної та продуктивної співпраці з інституціями вищої освіти США.

“BridgeUSA: Програма обмінів для українських викладачів” передбачає візити учасників до університетів США тривалістю 1 місяць, під час якого українські викладачі та викладачки зможуть здійснювати наукові дослідження, спостерігати за проведенням занять з їхньої дисципліни, розробляти нові курси чи матеріали до курсів, проводити презентації та лекції та ін.

Викладачі таких академічних галузей можуть брати участь у конкурсі: сільськогосподарські технології, вирішення конфліктів та досліджень миру, інженерія, інформаційні технології, ментальне здоров’я, педагогіка, та містобудування.

Подати анкету для участі в програмі мають право кандидати, які:

• є громадянами України та проживають на території України на момент подання анкети;
  • є викладачами або науковими співробітниками, що працюють на повну зайнятість, та мають щонайменше два роки досвіду роботи в університеті;
  • вільно володіють розмовною та письмовою англійською мовою;
  • демонструють бажання повернутися в Україну після завершення візиту;
  • мають право отримати неімміграційну візу J-1 для учасників програм обміну з США.

Кінцевий термін подання анкети — 21 cічня 2024 року.

Детальна інформація про програму: https://americancouncils.org.ua/programs/bridgeusa-uafp/

Подати анкету можна за посиланням: https://ais.americancouncils.org/BridgeUSAUAFP