18 квітня 2023 р. в НФаУ відбувся науково-практичний міжкафедральний семінар «УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ УПРАВЛІННЯ У ЗАКЛАДАХ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я В СУЧАСНИХ УМОВАХ»

18 квітня 2023 р. в НФаУ відбувся науково-практичний міжкафедральний семінар «УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ УПРАВЛІННЯ У ЗАКЛАДАХ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я В СУЧАСНИХ УМОВАХ»

18 квітня 2023 р. в НФаУ відбувся науково-практичний міжкафедральний семінар «УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ УПРАВЛІННЯ У ЗАКЛАДАХ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я В СУЧАСНИХ УМОВАХ»

Організаторами заходу виступили кафедри фармацевтичного менеджменту та маркетингу і соціальної фармації.

На семінар були запрошені проректорка з науково-педагогічної роботи, д. фарм. н., професор Інна ВЛАДИМИРОВА, викладачі кафедр фармацевтичного менеджменту та маркетингу, соціальної фармації,  управління та забезпечення якості у фармації і організації та економіки фармації.

У процесі зустрічі обговорювалися питання: оцінки факторів формування внутрішньофірмової лояльності фармацевтичної організації; оцінки впливу бренду аптечної мережі та маркетингових інструментів на конкурентоспроможність аптек; аналізу програм лояльності в аптечних мережах України; застосування програмних процесів управління асортиментом фармацевтичних препаратів та засобів медичного призначення формуванні та оновленні асортименту в аптеках; аналізу методів управління стресом в аптечних підприємствах.

Науково-практичний міжкафедральний семінар розпочав завідувач кафедри, проф. Володимир МАЛИЙ. У вступному слові він привітав всіх учасників, подякував організаторам та наголосив про важливість проведення таких наукових заходів. Далі вступне слово продовжили проректорка з науково-педагогічної роботи, проф. Інна ВЛАДИМИРОВА та завідувачка кафедри соціальної фармації, доц. Аліна ВОЛКОВА.

З актуальною доповіддю виступила доц. кафедри ФММ Ірина САФРОНОВА, щодо оцінки факторів формування внутрішньофірмової лояльності фармацевтичної організації. Доповідь викликала жваву дискусію –було задано декілька запитань доповідачу та отримані розгорнуті відповіді.

Наступна доповідь асист. кафедри соціальної фармації Олександра СЕВРЮКОВА була присвячена проблемам автоматизації процесів в управлінні сучасними аптеками. Доповідь зацікавила слухачів семінару своєю практичною спрямованістю застосування програмних процесів управління асортименту в аптеках. Доповідачу були задані два цікавих питання та отримані повні відповіді.

У наступній доповіді доц. кафедри ФММ Ганни БАБІЧЕВОЇ увага приділялася питанням оцінки впливу бренду аптечної мережі на конкурентоспроможність аптек (на прикладі АНЦ). Доповідь дуже зацікавила слухачів яскравими прикладами та практичною спрямованістю. Були задані питання доповідачу і отримані розгорнуті відповіді.

 

З цікавою доповіддю виступила асист. кафедри соціальної фармації Ірина СУРІКОВА щодо оцінки маркетингових інструментів управління конкурентоспроможністю аптеки. Було запропоновано матеріали даної доповіді включити в науково-педагогічний процес кафедри соціальної фармації.

У наступній доповіді асист. кафедри ФММ Олени ШУВАНОВОЇ увага приділялася питанням аналізу програм лояльності, що запроваджені в аптечних мережах України. Було проаналізовано різні програми лояльності, що застосовують аптечні мережі для підвищення рівня мотивації персоналу, збільшення попиту та реалізації лікарських засобів. Доповідь зацікавила слухачів аналітичним підходом та практичною спрямованістю. Були задані питання доповідачу і отримані розгорнуті відповіді.

 

У заключній доповіді доц. кафедри ФММ Ірини БОНДАРЄВОЇ увага приділялася питанням аналізу методів управління стресом в аптечних підприємствах. Доповідачем було проаналізовано види стресу, місця та частота виникнення стресових ситуацій і аналіз заходів, що сприяють зменшенню стресів, підвищують працездатність та якість життя фармацевтичних працівників. Тема доповіді та отримані результати викликали багато питань, що перейшли в обговорення та жваву дискусію учасників семінару.

В кінці науково-практичного семінару в обговоренні і дискусії учасники семінару відзначили, що в охороні здоров’я при підготовці здобувачів вищої освіти є ще невирішені питання і дискусійні проблеми щодо соціальних аспектів термінології, а також питання удосконалення методів управління у закладах охорони здоров’я в сучасних умовах. Актуальною потребою стає підготовка для фармації фахівців, що мають лідерські здібності, здатні творчо мислити, швидко орієнтуватися в сучасному насиченому інформаційному просторі, приймати нестандартні рішення, вчитися і розвиватися протягом усього життя.

Завідувач кафедри ФММ, проф. Володимир МАЛИЙ підвів підсумки та наголосив, що матеріали проведених досліджень вже частково впроваджені в роботу фармацевтичних організацій, а фрагменти доповідей необхідно включити в лекційні матеріали та використовувати в навчально-педагогічному процесі обох кафедр-організаторів семінару. Володимир МАЛИЙ подякував всім учасникам,  а також висловив надію на подальшу плідну співпрацю. Учасники семінару тепло подякували один одному.

Посилання на сертифікати учасників науково-практичного семінару:

18 квітня 2023 р. в НФаУ відбувся науково-практичний міжкафедральний семінар «УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ УПРАВЛІННЯ У ЗАКЛАДАХ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я В СУЧАСНИХ УМОВАХ»18 квітня 2023 р. в НФаУ відбувся науково-практичний міжкафедральний семінар «УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ УПРАВЛІННЯ У ЗАКЛАДАХ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я В СУЧАСНИХ УМОВАХ»